"Stal se ze mě opravdový fanda innogy", říká Nicole o práci v innogy

Nicole je naše IT specialistka a také jedna z tváří naší kampaně #innogystyl

12. prosince 2018

Nicole, pracuješ jako specialista IT. Můžeš nám prozradit, kde jsi studovala a jak ses dostala do innogy?

Nicole: Absolvovala jsem 5leté inženýrské studium v Hradci Králové, obor Systémové inženýrství a informatika. Musím říct, že počítačová technika a všechno okolo ní mě bavilo už od mala. Po dokončení vysoké školy jsem nejprve 2 roky pracovala v Praze, ale denní dojíždění vlakem bylo časově dost náročné, tak jsem něco hledala tady doma, v Ústí nad Labem. No, a ono to vyšlo v GasNetu, kde jsem už od roku 2013.

Co je v současné době náplní tvojí práce?

Nicole: Mám na starosti strategii a rozvoj systému EVIS, což je vlastně zkratka pro Evidenci staveb a smluv. Jedná se o velmi rozsáhlý a podrobný evidenční systém, když si uvědomíme, že GasNet každoročně investuje do obnovy sítí zhruba několik miliard korun a dokončí 600 staveb. EVIS vhodně propojuje přednosti moderních IT technologií s praktickou částí našich stavebních aktivit. Při své práci musím hodně komunikovat s lidmi, vždyť tento systém má více než 1 000 uživatelů a to mě na tom baví asi nejvíc.   

Komunikace ti vůbec jde skvěle, kolegové si tě nemohou vynachválit za aktivitu na sociálních sítích. Jak se ti líbí naše nová kampaň v innogystylu, do které jsi byla přizvána?

Nicole: Když se poprvé objevily informace o změně názvu naší firmy, velký smysl jsem v nahrazení zavedené a známé značky RWE neviděla. Ale nové logo innogy mě skutečně chytlo, líbí se mi ta barevnost, variabilita loga, použití nejrůznějších druhů ikon a hodně možností variovat. Stal se ze mě opravdový fanda innogy a snažím se ji propagovat, kdekoli můžu. Takže odmítnout účast v kampani mě vůbec nenapadlo. Focení probíhalo v Praze na Limuzské a jako žena jsem si pochopitelně nejvíc užila přípravu s maskérkou a módním stylistou.

Kampaň je zaměřená nejen na zlepšení pozice innogy jako zaměstnavatele, ale i na nábor nových lidí.

Nicole: Přesně tak, kampaň, která má přitáhnout do innogy nové lidi je velmi potřebná, a mně se dokonce povedlo ji realizovat přímo v praxi. Do innogy se mi podařilo přilákat skvělou posilu, moji mladší sestru Nathalii, která od letošního roku pracuje ve společnosti innogy Energie.