Retail IT Enterprise Architect

innogy v České republice je součástí jednoho z největších energetických koncernů v Evropě. Jsme tuzemským lídrem mezi dodavateli zemního plynu pro firmy i domácnosti a jedničkou mezi alternativními dodavateli elektřiny. Naše spolehlivé a inovativní produkty a služby využívá více než 1,7 milionu zákazníků. My jsme oddělení Retail Energy Managementu, které je srdcem každé energetické společnosti. Modelujeme ceny, odhadujeme rizika, nakupujeme plyn na velkoobchodních trzích, rezervujeme přepravní a distribuční kapacitu, vytváříme retailové produkty a mnoho dalšího.

Práce na plný úvazek

innogy Česká republika

Limuzská 3135 / 12 - 10800 Praha Jak to máte daleko?

Místo výkonu práce:
  • Praha - Strašnice
Termín nástupu:
  • dohodou
Náplň práce:
  • spoluvytváří realizovatelnou IT strategii pro retailový business, vyhodnocuje dopady jeho cílů do IT architektury, připravuje IT roadmapy podporující naplnění retailové strategie innogy
  • aktivně definuje celkovou IT architekturu podporující cíle byznysu s optimálním poměrem cena/výkon a s ohledem na standardy a synergie v rámci celé innogy
  • vysvětluje a obhajuje navrženou IT architekturu kolegům a odpovědným manažerům
  • sleduje trendy a inovace v oblasti informačních technologií a vhodně je aplikuje do cílových architektur, standardů a pravidel pro návrhy řešení, předává informace do realizačních týmů
  • spolupracuje s kolegy na ujasnění business potřeb, pomáhá identifikovat příležitosti ke zlepšení architektury IT služeb a identifikuje dopady a závislosti při změnách architektury
  • spolupracuje s kolegy v projektech na návrzích řešení v souladu s celkovou IT architekturou, případně je oponuje, porovnává návrhy řešení a zasazuje je do celkového kontextu
  • průběžně aktualizuje přehledové pohledy architektury včetně vazeb mezi komponentami
  • je zodpovědný za integritu architektury a jejích pohledů, připravuje vhodnou dokumentaci a vizualizaci pro různé zájmové skupiny a udržuje příslušné aktuální podklady v repository
  • navrhuje zlepšení zavedené praxe pro IT architekturu včetně používaných metod a šablon v návaznosti na okolní business a IT procesy, projektové řízení a propaguje IT best practices
  • připravuje podklady a účastní se lokálních a mezinárodních jednání s tématy IT strategie a architektury, spolupracuje s mezinárodními kolegy
Profesní předpoklady:
  • SŠ vzdělání, související VŠ výhodou, uživatelská IT gramotnost a zručnost
  • přehled o fungování IT v korporaci, ideálně pro retailový business a/nebo utilitní společnost
  • orientace v IT best practice jako ITIL, PRINCE a TOGAF, certifikace výhodou avšak praxe přesvědčí
  • dosažené úspěchy a dodávky v oblasti IT architektury (procesy, řešení, data, bezpečnost)
  • praktická zkušenost s některým modelovacím nástrojem a znalost notací pro popis architektury
  • aktivní anglický jazyk – pravidelná písemná i verbální komunikace v rámci mezinárodní spolupráce
Ostatní předpoklady:
  • velmi dobré vyjednávací a prezentační dovednosti, komunikace též na úrovni CxO a dodavatelů
  • schopnost zorientovat se v komplexním prostředí, najít své partnery a dodat návrh řešení
  • pečlivost, cit pro detail v kombinaci s celkovým pohledem na věc
  • ochota příležitostně cestovat včetně zahraničí
Jiné:
  • s případnými dotazy se můžete obrátit na Evu Novotnou, mobil 730 814 244
Nabízíme:
  • práci na projektech v nadnárodní společnosti v době transformující se energetiky
  • fajn tým, moderní pracovní prostředí a nadstandardní balíček zaměstnaneckých benefitů
  • flexibilní pracovní dobu zkrácenou na 37,5 hodin týdně, možnost práce z domova (home office)
  • prodlouženou dovolenou na 25 dní a dále 3-5 dní osobního volna
  • balíček zaměstnaneckých benefitů v hodnotě 27 000 Kč (na sport, kulturu, jazykové kurzy, cestování, pojištění a jiné), stravenky v hodnotě 100 Kč
  • pravidelné sportovní a společenské akce (letní a zimní sportovní hry, lístky do kina atd.)