Retail IT Innovation Expert

Hledáme IT experta, který doplní inovační tým našeho Retailu, má IT background a rozumí řeči businessu, je kreativní, nebojí se rychle stavět funkční prototypy a pomůže nám fungovat jako interní start-up.

Práce na plný úvazek

innogy Česká republika

Limuzská 3135 / 12 - 10800 Praha Jak to máte daleko?

Místo výkonu práce:
  • Praha - Strašnice
Termín nástupu:
  • dohodou
Náplň práce:
  • Náplní práce je samostatný návrh a programování nástrojů pro podporu inovačních projektů. Tyto nástroje slouží na začátku inovačního procesu pro interní účely, dále pro testování se zákazníky, následně jako přechodná řešení po dobu pilotu a v další fázi jako zadání pro dodavatele cílových informačních systémů innogy (SAP apod.). Může se tedy jednat na začátku o polofunkční mockupy, dále prototypy aplikací pro testování, dále různé webové aplikace, uživatelská rozhraní, konfigurátory nebo podpůrné agendové systémy pro evidenci, řízení inventory, procesů od prodeje, evidenci stavů obchodního případu, až po dodání apod.
  • Aplikace kromě zadání vstupů od uživatele mohou pracovat také např. s databázemi, meteo daty, daty z IoT zařízení dostupných přes různá API apod.
  • Pro tuto činnost je vhodné znát nástroje pro prototyping aplikací jako např. proto.io, umět napojovat databáze a stavět databázové dotazy, schopnost pochopit dokumentaci API a další informační zdroje z internetu. Pro přechodné agendové systémy obvykle využíváme MS Office a VBA.
  • Součástí práce bude analyzovat související procesy, podle toho navrhovat vhodnou automatizaci činností a tvořit zadání. Cílem je pochopit inovativní business potřebu a navrhnout jednoduchý podpůrný nástroj včetně jeho následného vytvoření. Nedílnou součástí výstupů je dobře dokumentovaný kód, popis řešení včetně jeho funkcí a vazeb, aby se dal prototyp využít jako zadání pro další fázi vývoje a případnou migraci do cílového řešení.
Požadované znalosti a dovednosti:
  • Pokročilá znalost MS Excel/ Access
  • Znalost jazyka VBA/SQL
  • Dobré návyky a dokumentace při kódování
  • Znalost nástrojů pro prototypování (např. proto.io)
  • Výhodou je zkušenost s procesní analýzou a návrhem SW architektury
  • Aktivní anglický jazyk
Osobnostní předpoklady:
  • Schopnost navrhnout a obratem dodat jednoduchá řešení
  • Prezentační dovednosti s cílem komunikovat výsledky své práce
  • Pečlivost, cit pro detail v kombinaci s celkovým pohledem na věc
  • Ochota se neustále učit a sledovat moderní IT technologie a trendy
  • Proaktivní zákaznický přístup
  • Kreativita při návrhu UI
Nabízíme:
  • Práci na inovacích v energetice aneb start-up pod křídly nadnárodní společnosti
  • Fajn tým a moderní pracovní prostředí
  • Flexibilní pracovní dobu zkrácenou na 37,5 hodin týdně
  • Prodlouženou dovolenou na 25 dní a dále 3-5 dní osobního volna
  • Balíček zaměstnaneckých benefitů v hodnotě 27 000 Kč (na sport, kulturu, jazykové kurzy, cestování, pojištění a jiné)
  • Stravenky v hodnotě 100 Kč
  • Odměnu za doporučení nového kolegy na naše otevřené pozice
  • Pravidelné sportovní a společenské akce (letní a zimní sportovní hry, lístky do kina atd.)