Analytik velkoobchodních trhů s energiemi, podpora tradingu

innogy v České republice je součástí jednoho z největších energetických koncernů v Evropě. Jsme tuzemským lídrem mezi dodavateli zemního plynu pro firmy i domácnosti a jedničkou mezi alternativními dodavateli elektřiny. Naše spolehlivé a inovativní produkty a služby využívá více než 1,7 milionu zákazníků.

Práce na plný úvazek

innogy Energie

Limuzská 3135 / 12 - 10800 Praha Jak to máte daleko?

Místo výkonu práce:
  • Praha
Termín nástupu:
  • dle dohody
Náplň práce:
  • poskytování analytické podpory evropskému týmu energetického velkoobchodu
  • tvorba vstupů do krátkodobé, střednědobé a dlouhodobé obchodní strategie na základě fundamentálních a technických analýz
  • interpretace modelů nabídky a poptávky a tvorba algoritmických nástrojů pro podporu rozhodování traderů
  • monitorování informací z relevantních trhů (politické a obchodní zprávy, vývoj počasí v Evropě apod.) a vyvozování příslušných doporučení pro obchodní rozhodování innogy
  • denní kontakt s tradery specializovanými na jednotlivé lokální trhy (Německo, Holandsko, Česká republika, Polsko), poskytování vstupů a doporučení pro obchodní strategii
  • fundamentální modelování, tvorba a předpovědi, včetně meteorologických analýz
  • tvorba a neustálé zlepšování metodik a modelovacích nástrojů.
  • reporting tržních trendů a expozice firmy rizikům a příležitostem z těchto trendů vyplývajících
Profesní předpoklady:
  • VŠ technického, matematického nebo ekonomického směru
  • aktivní znalost anglického jazyka, další jazyky výhodou
  • pro seniorní pozici očekáváme 5 let zkušeností z obdobné pozice z renomované společnosti zabývající se velkoobchodem s energiemi
  • znalost Evropských a světových energetických komoditních a kapacitních trhů (elektřina, plyn, uhlí, emisní povolenky,…)
Osobnostní předpoklady:
  • analytické myšlení, komunikační dovednosti
  • schopnost udržet zdravou rovnováhu mezi rigorózní analýzou, podnikatelskou obezřetností a schopností rychlého rozhodování
  • schopnost pracovat v rámci mezinárodního týmu, ochota cestovat v rámci zemí, kde innogy aktivně působí (zejména Německo, Holandsko, Česká republika, Polsko)
Nabízíme:
  • zajímavé pracovní úkoly v mezinárodním kontextu
  • pracovní prostředí, kde se budete cítit dobře
  • podporu work-life balance - pružnou pracovní dobu 37,5 hodin za týden, možnost home office, dovolenou 25 dní a až 5 dní osobního volna
  • balíček zaměstnaneckých benefitů v hodnotě 27 000 Kč na sport, kulturu, jazykové kurzy, cestování, pojištění a jiné; stravenky v hodnotě 100 Kč
  • pravidelné sportovní a společenské akce (letní a zimní sportovní hry, lístky do kina, atd.)
  • zvýhodněnou cenu elektřiny a plynu
  • služební mobilní telefon, služební mobilní tarif a notebook
  • odměnu za doporučení nového kolegy na naše otevřené pozice
A co teď?
  • Vidíte se jako součást našeho týmu? Tak to je skvělé! Přihlaste se do výběrového řízení prostřednictvím tlačítka Mám zájem a zašlete nám svůj životopis v českém a anglickém jazyce. Potřebujete vědět ještě něco dalšího? Zavolejte Markétě Reguli na telefonní číslo 739 536 040.