Senior Controlling Specialist

Pozice vhodná pro muže i ženy

Práce na plný úvazek

innogy Energo, s.r.o.
- Praha
Jak to máte daleko?
innogy Energo je výrobní divizí společností innogy v České republice, se zázemím velké společnosti i flexibilitou společnosti malé. Kromě provozování soustav centrálního i lokálního zásobování teplem a elektřinou či provozování sítě CNG stanic a rozvojem čisté mobility se společnost zabývá i komplexním řešením v oblasti obnovitelných zdrojů energie a bateriových úložišť jak do domácností, tak i firem.

Místo výkonu práce:

  • Praha

Termín nástupu:

  • Dle dohody

Náplň práce:

  • Sledování energetické legislativy a zajišťování implementace změn do systému pro kalkulaci a fakturaci cen tepelné energie
  • Kalkulace předběžných a konečných cen tepelné energie
  • Komunikace se státními organy v rámci kontrol a místních šetření včetně přípravy podkladů a vysvětlení
  • Aktivní účast při plánování
  • Provádění analýz odchylek skutečnosti od plánovaných hodnot a jejich komentování. Zpracování statistických výkazů pro ERÚ, ČSÚ, MPO, ČPU a spolupráce při plnění ostatních informačních povinností
  • Podpora v záležitostech M&A projektů
  • Vytváření Business case, What-If analýz, scénářů možného vývoje apod.
  • Podpora jednotlivých oddělení ve společnosti – vytváření ad hoc i pravidelných reportů

Profesní předpoklady:

  • VŠ ekonomického směru
  • Minimálně 2 roky praxe v controllingu nebo v oblasti účetnictví a reportingu
  • Znalost energetické legislativy, především teplárenství
  • Zkušenost s tvorbou cen tepelné energie výhodou
  • Orientace v problematice účetnictví a korporátních financích
  • Organizační schopnosti (vedení lidí/projektů)
  • Aj na komunikační úrovni
  • MS Office na dobré úrovni (Word, Excel)
  • Znalost SAP výhodou
  • Analytické myšlení
  • Komunikační dovednosti
  • Flexibilita, schopnost práce v týmu, spolehlivost, odpovědnost

Nabízíme:

  • 27 000Kč na Benefitní portál (Edenred Cafeteria) s možností využití na volnočasové aktivity (Multisport karta; vstupy do divadel, kina, muzeí; nákupy u smluvených partnerů; aj.)
  • 5 týdnů dovolené až5 dní osobního volna navíc
  • Stravenkový paušál v hodnotě 116 Kč/den
  • Rozvoj a vzdělávání v oblasti controllingu/reportingu a finančního řízení
  • Spolupráce na mezinárodní úrovni

Zajímá vás tato pozice?

Pošlete nám vaše CV
Poslat CV

Co Vám nabízíme?

Práci v atraktivním energetickém odvětví

Motivační finanční ohodnocení

Možnost soustavného profesního rozvoje

Flexibilní pracovní dobu a možnost homeoffice

Prodlouženou dovolenou na 25 dní a až 5 dní osobního volna navíc

Stravenkový paušál – 116 Kč za odpracovaný den

Balíček zaměstnaneckých benefitů v hodnotě 27 000 Kč

Jídelnu, fitness centrum a také dětský koutek přímo v budově pracoviště

Sdílejte tuto stránku s přáteli na sociálních sítích